Aktualności

WULKANY

   16 lipca 2018
Wybuchowy dzień w naszym przedszkolu  Dzieci poznały budowę wulkanu i dowiedziały się jak dochodzi do jego wybuchu. Mnóstwo emocji wzbudził eksperyment podczas którego konstruowaliśmy własny wulkan, a następnie przy użyciu wody, sody, farby, płynu do mycia naczyń i octu doprowadziliśmy do jego wybuchu!! Na koniec każdy przedszkolak ulepił własny wulkan z plasteliny.

DZIEŃ I NOC

   12 lipca 2018
Na zajęciach dotyczących naszej planety dzieci dowiedziały się dlaczego mamy dzień i noc oraz jaki związek z tym zjawiskiem ma kula ziemska. Przedszkolaki obserwowały w jaki sposób porusza się nasza planeta. Podczas jednego eksperymentu piłka do gry posłużyła nam jako Ziemia. Umieściliśmy na niej trzech mieszkańców – Chińczyka z Azji, Nigeryjczyka z Afryki i Amerykanina z Ameryki Północnej, według ich miejsc zamieszkania. Okazało się, że dzień i noc pojawiają się u nich o zupełnie innych porach. To było fascynujące odkrycie! Dodatkowo wspólnymi siłami stworzyliśmy wspaniałą kulę ziemską z wszystkimi jej kontynentami.

Żywioł – Ziemia

   10 lipca 2018
Jak zbudowana jest Ziemia i skąd się biorą trzęsienia ziemi? W dniu dzisiejszym przedszkolaki dowiedziały się jak zbudowana jest Kula Ziemska. Okazało się, że posiada ona trzy warstwy: skorupę, płaszcz i jądro. Z pomocą przyszło nam kurze jajko ugotowane na twardo. Skorupka była skorupą ziemską, białko płaszczem Ziemi, a żółtko jądrem. Dzieci poznały również zjawisko trzęsienia ziemi. Do brytfanki wypełnionej olejem włożyliśmy dwa wafle o nierównych krawędziach – to były nasze płyty ziemi. Przemieszczające się płyty trącały się, a gdy jedna zahaczyła o drugą wówczas takie zderzenie wywoływało trzęsienie ziemi.

CZTERY ŻYWIOŁY

   5 lipca 2018
W lipcu w naszym przedszkolu będziemy realizować projekt edukacyjny „CZTERY ŻYWIOŁY” Celem ogólnym projektu jest zbliżenie dzieci do świata przyrody, poznawanie go, dostrzeganie jego piękna, kształtowanie mądrego współżycia człowieka z przyrodą, rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności o przyszłość życia na Ziemi. Zajęcia edukacyjne poparte obserwacją i osobistym doświadczeniem dają najlepsze rezultaty, gdyż opierają się na działaniu i przeżyciach emocjonalnych, a przez to zapadają w pamięć na całe życie. Każdego tygodnia dzieci będą brały udział w zajęciach badawczych i eksperymentach  przyrodniczych doświadczając poprzez rożne zmysły żywiołów: wody, ziemi, ognia oraz powietrza.
Jak się okazuje, pieczenie ciasta, to nie taka trudna sprawa. Szczególnie, gdy do pomocy jest tyle małych i zdolnych rąk. Według przepisu wspólnie przygotowaliśmy składniki: mąkę, cukier, jaja, olej, cukier waniliowy, proszek do pieczenia oraz owoce. Zmieszaliśmy wszystko i rozłożyliśmy truskawki. Kiedy wszystko było gotowe włożyliśmy ciasto do rozgrzanego piekarnika. Na efekty naszej pracy czekaliśmy z niecierpliwością. Kiedy ciasto było gotowe odbyła się wspólna degustacja. Placek z owocami w wykonaniu przedszkolaków wyszedł wyśmienity!
Zostały jeszcze dwa 2 wolne miejsca w grupie 5 latków oraz w zerówce! Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Rodziców naszych Przedszkolaków postanowiliśmy rozszerzyć ofertę naszego przedszkola o „zerówkę”. Zerówka w przedszkolu Pozytywka to możliwość wszechstronnego przygotowania dzieci do życia szkolnego, wykorzystująca ich mechanizmy rozwojowe oraz predyspozycje indywidualne. Domowa atmosfera, indywidualne podejście do każdego dziecka, język angielski 5 razy w tygodniu, rozszerzona podstawa programowa, mała grupa, pyszne, zbilansowane posiłki przygotowywane na miejscu, to tylko niektóre zalety nauki w naszej placówce. „Zerówkowicze” z Pozytywki będą doskonale przygotowani do nauki w szkole, gdyż aktywnie i wielokierunkowo wspieramy ich naturalną chęć poznawania świata.  
Wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Łubnie przedszkolaki rozpoczęły od przejażdżki kolorową ciuchcią. Na miejscu miały okazję zobaczyć lamę i pawia. Bawiły się  na placu zabaw oraz brały udział w grach i zabawach integracyjnych . Był również poczęstunek i grill z kiełbaskami. Dzieci wróciły pełne wrażeń, z uśmiechami od ucha do ucha 🙂

Dzień sportu 🙂

   3 lipca 2018
Rośnie nam pokolenie małych sportowców! My też mocno kibicowaliśmy i trzymaliśmy kciuki za naszych piłkarzy  ⚽   

Sensoplastyka 🙂

   27 czerwca 2018
Sensoplastyka to takie sensoryczne podejście do plastyki. Połączenie doznań dotykowych ze wzrokowymi, zapachowymi, słuchowymi i smakowymi (bo wszystkie produkty używane do tworzenia arcydzieł są jak najbardziej naturalne i jadalne). Z tych wszystkich stymulujących zmysły składników w czasie zabawy powstają prawdziwe arcydzieła. Poza rozwojem zmysłów, dziecko ma szansę również rozwijać małą i dużą motorykę. A jeśli chcemy, możemy jednocześnie wzbogacać dziecięce słownictwo i pomagać mu lepiej rozumieć otaczający go świat – wystarczy brać udział w zabawie i opisywać wszystko to czego dziecko doświadcza. Jedyny problem to konieczność sprzątania… ale kto by się tym martwił po tak dobrej zabawie
Były tańce i piosenki dla rodziców, wspólna zabawa i pyszne kiełbaski z ogniska 
Nasza podróż do gwiazd składała się z dwóch części: Pierwsza to film przygodowy, druga to krótka wycieczka przez Układ Słoneczny, by spojrzeć na najbliższe planety tak, jak byśmy sami oglądali je z pokładu promu kosmicznego! Było kosmicznie fajnie!!!