Rytmika

Na rytmice śpiewamy, tańczymy, gramy na instrumentach perkusyjnych i przede wszystkim dobrze się bawimy. Ale rytmika i taniec to nie tylko świetna zabawa, ale także trening wspomagający całkowity rozwój dziecka. W trakcie zajęć przeprowadzamy ćwiczenia rozwijające inteligencję, potencjał twórczy, samodzielność myślenia, podzielność uwagi i szybkość reakcji oraz umiejętność współpracy w grupie. Rytmika pozytywnie wpływa na rozwój mózgu, układu ruchowego oraz słuch. Stymulacja słuchowa spełnia niezwykle ważną role w rozwoju mowy i nauki języków. Ćwiczenia rytmiczne wywierają także pozytywny wpływ na rozwój emocjonalny. Szkołą kontrolowania emocji są ćwiczenia inhibicyjno - incytacyjne, które uczą reagowania na zaistniałe sytuacje i podejmowania właściwych decyzji.

Język angielski

Zajęcia z języka angielskiego odbywają się codziennie i są stałym elementem programu nauczania w naszym przedszkolu. Maluchy rozpoczynający przygodę z angielskim uczestniczą w wesołych grach i zabawach językowych, śpiewają również piosenki. Śpiewanie piosenek to jeden z najlepszych sposobów na zapamiętanie słówek i zwrotów. W nauczaniu językowym dzieci korzystamy z flashcards, galerii umiejętności, tablic sytuacyjnych, piosenek i innych materiałów przygotowanych do nauki metoda Kraina Baśni, przeznaczoną głównie dla dzieci przedszkolnych.

Kuchcikowo

Kuchcikowo to świetna zabawa z owocami, warzywami i produktami spożywczymi. Dzieci uczą się przyrządzania konkretnych potraw, mają również szansę na tworzenie własnych kompozycji kolorystycznych i smakowych. Zajęcia kulinarne u dzieci przedszkolnych usprawniają mięśnie palców, poprawiają sensorykę dłoni, co przyczynia się do sprawniejszego posługiwania się w przyszłości narzędziem pisarskim. Dzieci, które uczestniczą w tego typu zajęciach chętniej jedzą, kiedy widzą jak przyrządza się potrawę. Wzrasta u nich poczucie wartości i samodzielności, kiedy widzą ile już potrafią.

Zajęcia umuzykalniające z gitarą

Zajęcia umuzykalniające z gitarą odbywają się dwa razy w tygodniu. Zawierają elementy rytmiki, śpiewu, zabawy i animacji muzycznej. Na zajęciach wykorzystywane są instrumenty strunowe: gitara klasyczna, akustyczna, elektryczna i basowa. Dzięki temu maluchy poznają świat muzyki rozrywkowej, a poprzez naukę prostych piosenek, umuzykalniają się. W ramach zajęć dzieci przygotowują piosenki do różnych występów okolicznościowych, m.in. dla swoich rodziców oraz dziadków.

Bajkoterapia

Bajkoterapia kształtuje rozwój emocjonalny w sytuacjach problemowych, trudnych ale również pomaga zrozumieć emocje innych. Bajkoterapia grupowa to czytanie specjalnie dobranych i napisanych bajek oraz zabawa i rozmowa na ich temat w ukierunkowany sposób. W grupach przedszkolnych najczęściej stosuje się bajki psychoedukacyjne. Za ich pomocą możemy dokonywać zmian w zachowaniach dzieci bez moralizowania, pokazywać właściwe wzorce postępowania. Bajki dobierane są indywidualnie do każdej grupy i ściśle konsultowane z wychowawcą. Pomagają w procesie wychowawczym osiągać zamierzone cele. Zajęcia wywołują u dzieci własne przemyślenia i pomagają zrozumieć otaczający świat.

Korektywa

Gimnastyka korekcyjna ma na celu skorygowanie wad postawy poprzez stosowanie dobrze dobranych ćwiczeń rozciągających oraz wzmacniających poszczególne partie mięśniowe odpowiadające za daną wadę postawy. W ramach zajęć prowadzone są ćwiczenia profilaktyczne wad postawy, ćwiczenia kształtujące stopy, ćwiczenia ogólno-korekcyjne, oddechowe oraz najbardziej lubiane przez dzieci gry i zabawy ruchowe przeplatane ćwiczeniami korekcyjnymi. Zajęcia z gimnastyki są prowadzone nie tylko dla dzieci z wadami postawy, lecz i tymi które jej nie mają, aby od najmłodszych lat wspierać ich rozwój fizyczny.